Politechnika Gdańska Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej
"FIFY"
PTTK
menu
> strona główna
> o klubie
> imprezy
> galeria zdjęć
> galeria filmów
> jak się zapisać
> siedziba klubu
> listy dyskusyjne
> bazuna
> blachy
> zarząd
> klubowicze
> plecak fifola
> newsy
kalendarz
> 01-02.01.2028: Przenosiny strony internetowej
> więcej...
login
login:
hasło:
zapamiętaj | SSL
zarejestruj się
zapomniałem hasła
sponsorzy
Nasz serwis rowerowy:
F.U.H. Zbigniew Lewicki
ul. Do studzienki 22
80-227 Gdansk
www.lewicki-rowery.pl

Śpiwory puchowe oraz odzież puchowa: kurtki, kamizelki, spodnie, kombinezony, botki i rękawice puchowe - producent

Internetowy sklep muzyczny firmy GAMA Gdańsk. Instrumenty muzyczne i akcesoria dobrych marek w dobrych cenach.

Logo Samorządu Studenckiego PG

o klubie


blacha

blacha

blacha

Chodzimy, biegamy, jeździmy, pływamy, a czasem nawet latamy!
Odwiedziliśmy już wszystkie kontynenty, nawet Antarktydę!
Dołącz do nas, to nic nie kosztuje, nie musisz się nawet zapisywać!

Kliknij, aby zobaczyć szczegóły »

Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej "FIFY" istnieje od 1964 roku. Słowo "fifa" w języku kaszubskim oznacza wesołka, wagabundę i troszkę psotnika, kogoś za swoją wesołość ogólnie lubianego. Klub zrzesza studentów Politechniki Gdańskiej oraz innych uczelni Wybrzeża, a także osoby, które nie są studentami. Krótko mówiąc otwarty jest dla wszystkich, którzy pragną przygody. Osoby najbardziej zaangażowane w pracach Klubu zostają wyróżnione odznaką zwaną "blachą". Do tej pory przyznano ponad 350 "blach".

W SKT PG "FIFY" uprawia się różne rodzaje turystyki. Do najbardziej popularnych należą: piesza, rowerowa, kajakowa i narciarska.

Organizowanych jest bardzo dużo obozów, rajdów, wyjazdów, zarówno krajowych jak i zagranicznych. W czasie istnienia Klubu fify dotarły na wszystkie kontynenty, z Antarktydą włącznie. Do stałych i najbardziej popularnych imprez turystycznych organizowanych przez nasz Klub należą dwa rajdy: wiosenny "Pierwiosnki" oraz jesienny "Opadające Liście".

Największą organizowaną przez nas od 51 lat imprezą jest BAZUNA Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej. Jest to największa tego typu impreza organizowana przez gdańskie środowisko studenckie. Pierwsze edycje "Bazuny" odbyły się w gdańskim klubie ŻAK i w Hali Stoczni. Tradycyjnie jednak Przegląd jest imprezą plenerową, odbywającą się na tle naturalnej scenerii leśnej. Spośród wielu prezentowanych w konkursie utworów wybieramy "Rajdową Piosenkę Roku". W koncertach nocnych występują znane i lubiane zespoły reprezentujące różne gatunki muzyki. Bazuna jest jedną z najbardziej reprezentatywnych imprez ogólnopolskich. Jej laureaci odnoszą też sukcesy na innych festiwalach. Na Bazunie zadebiutowały m.in. takie zespoły jak Wały Jagiellońskie i Babsztyl. Uczestnicy, goście i widzowie zjeżdżają się z całej Polski. Wydawane są śpiewniki i kasety.

Każdego roku prowadzimy Kurs Organizatora Turystyki. Składa się on z dwóch części: wykładowej i praktycznej. Tematyka kursu obejmuje następujące zagadnienia: metodyka organizowania imprez turystycznych, finanse, pierwsza pomoc, turystyka kwalifikowana, geografia turystyczna Polski, geografia Pomorza Gdańskiego, terenoznawstwo, przyroda Polski, architektura. Kurs kończą egzaminy z zakresu zagadnień poruszanych na wykładach oraz obóz wędrowny w Bieszczadach.

Poza uprawnieniami organizatora turystyki z klubem można zdobywać wiele innych odznak i uprawnień turystyki kwalifikowanej.