Politechnika Gdańska Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej
"FIFY"
PTTK
menu
> strona główna
> o klubie
> imprezy
> galeria zdjęć
> galeria filmów
> jak się zapisać
> siedziba klubu
> listy dyskusyjne
> bazuna
> blachy
> zarząd
> klubowicze
> plecak fifola
> newsy
kalendarz
> 01-02.01.2028: Przenosiny strony internetowej
> więcej...
login
login:
hasło:
zapamiętaj | SSL
zarejestruj się
zapomniałem hasła
sponsorzy
Nasz serwis rowerowy:
F.U.H. Zbigniew Lewicki
ul. Do studzienki 22
80-227 Gdansk
www.lewicki-rowery.pl

Śpiwory puchowe oraz odzież puchowa: kurtki, kamizelki, spodnie, kombinezony, botki i rękawice puchowe - producent

Internetowy sklep muzyczny firmy GAMA Gdańsk. Instrumenty muzyczne i akcesoria dobrych marek w dobrych cenach.

Logo Samorządu Studenckiego PG

listy dyskusyjne
Co to jest i po co?
Listy dyskusyjne są wykorzystywane do dwóch celów. Po pierwsze do informowania o wydarzeniach w klubie. Po drugie, stanowią one forum dyskusyjne dla klubowiczów. Te dwie funkcje są rozdzielone, wobec czego FIFY mają dwie listy dyskusyjne:
  • fify_info - jest to lista dyskusyjna wykorzystywana do informowania klubowiczów o imprezach i innych ważnych sprawach związanych z klubem. Listy mogą być wysyłane tylko przez członków zarządu.
  • fify_dyskusje - jest to lista dyskusyjna głównie dla aktywnych członków klubu i stanowi klubowe forum dyskusyjne. Każda osoba zapisana na tą listę może wysłać list do reszty członków listy przy pomocy tylko jednego adresu email. Będąc na tej liście będziesz dostawał(a) do 10 listów dziennie.
Jak się zapisać?

Jest to bardzo proste. Wystarczy, że wyślesz list na adres listserver@pg.gda.pl z treścią "subscribe <nazwa_listy>", gdzie <nazwa_listy> to "fify_info" lub "fify_dyskusje" (bez cudzysłowu). W jednym liście możesz zapisać się na obie listy naraz, przysyłając obie komendy jedna pod drugą.

Jak klikniesz na następnych linkach, to powinno otworzyć Ci się okienko z odpowiednio skomponowanym listem. Kliknij, aby zapisać się na fify_info, zapisać się na fify_dyskusje, zapisać się na obie listy.

W odpowiedzi na przesłany przez Ciebie list otrzymasz dwa maile: potwierdzenie odebrania komendy przez majordomo - program obsługujący listę ('Majordomo results...'), oraz prośbę prośbę o potwierdzenie ('Confirmation ...'). Potwierdza się odpowiadając na adres z którego, przyszła prośba o potwierdzenie. W treści odpowiedzi powinna znaleźć się komenda przysłana w prośbie o potwierdzenie ('auth ....') w dokładnie takiej postaci w jakiej została przysłana.

Jak wysłać wiadomość na listę dyskusyjną?

Jest to jeszcze prostsze, niż zapisywanie. Jedyne, co musisz zrobić, to wysłać normalny list, taki jaki chcesz, żeby wszyscy otrzymali na adres fify_dyskusje@pg.gda.pl. Jeżeli dostałeś(łaś) już jakiś list, to wystarczy, że odpowiesz na niego. Oczywiście listy możesz wysyłać tylko na fify_dyskusje.

Jak się wypisać?

Po pierwsze nie rób tego, jeżeli nie musisz - chcemy, żebyś był na bieżąco z tym, co się dzieje w klubie. Ale jeżeli musisz, to wystarczy, że wyślesz list na adres listserver@pg.gda.pl z treścią "unsubscribe <nazwa_listy>", gdzie <nazwa_listy> to "fify_info" lub "fify_dyskusje" (bez cudzysłowu). W jednym liście możesz zapisać się na obie listy naraz, przysyłając obie komendy jedna pod drugą.

Jak klikniesz na następnych linkach, to powinno otworzyć Ci się okienko z odpowiednio skomponowanym listem. Kliknij, aby wypisać się z fify_info, wypisać się z fify_dyskusje, wypisać się z obu list.

Masz jeszcze jakieś pytania?
Jeżeli jeszcze coś jest nie jasne, albo nie wiesz jak coś zrobić, to napisz do fify_admin@pg.gda.pl